Agalara Geldik

Takip Edin

Wattpad Kitabı ÖnerisiBy  İkram Yağdıran     17:44:00    Etiketler:,,,,,,,,,, 
Wattpad kitabı önerisi 

Arkadaşlar şu zamana kadar çok fazla yerdik wattpad kitaplarını ama bu yazıda çok güzel anlatımı olan bi kitaptan bahsedicem. Verdiğim ilk wattpad kitabı önerisi olacak bu. Belki ileride daha başka wattpad kitabı önerileri yapabilirim. (Parantez içinde bi açıklama yapayım, wattpad kitap önerisi diye yazılı yerleri siyahla yapıyom ki yazı google aramalarında üst sıralara çıksın ehehe kusura bakmayın verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür diliyoruz djrhjd. Bu arada bunu 25 martta editledim bakalım şuan ikinci sayfada bi kac hafta sonra belki birinci sayfaya yerleşir inş jdjd)

Neysem ne diyoduk yazarı çok sevdiğim bi arkadaşımın ikizi oluyo kendisiyle yeni tanıştık sayılır ama o da çok iyi 1 kişi hdjddfİlk konuştuğumuzda baya gerizekalı taklidi yapmasına rağmen şuan seviyom. Hatta şuan farkettim ki etrafımda sevdiğim tüm insanlar biraz gerizekalı. Galiba gerizekalı fetişim var

Gerizekalıseksüel xdd

Bu arkadaş wattpad kitabı yazıyodu işte biz de ezdik birazcık bedboy kitabı falan görüp ama konusu bana aşırı güzel geldi. Konusunu daha önceden bi arkadaşına anlatmış galiba facebookdan, bana o yazıyı kopyala yapıştır yaptı. Ama o kitabı anlatış tarzı bile kaliteli be

Kısa kesip sizle de paylaşayım ne kadar çok kişi okursa o kadar çok tanınır kitap, ve belki (inş) kitap olarak basılırsa raflarda gördükçe ben de yardım etmiştim buna der ego kasarım

Oh yarasın

Eğer kitabı incelemeden direk okumaya gitmek isterseniz buyrun link: Sokağın Sonu

Kitabı anlatan kısma şunları yazmış şairimiz
Wattpad kitap önerileri 


Ve bana direk şu yazıyı attı aynı çocuk, hadi hep beraber okuyalım xddd

Kitabı yazmadan önce kurgu için çok fazla araştırma yaptım ve tahmin edemeyeceğin kadar fazla düşündüm. Christopher Nolan ve filmeri biliyor musun bilmiyorum fakat öyle uğraştımki, onun kurgu ve senaryolarına benzedi. Tabiki daha bitmedi ama onunkiler gibi biteceğini umuyorum(aynı şekilde değil sadece beyin yakıcılığı, şaşırtıcılık bakımından)

Olay Amerika Birleşik Devletleri'nin, Nebraska Eyaleti'nin Omaha şehrinde geçiyor.(şehir için Google Maps'ten ve internetten öyle bir araştırma yaptımki, yürüdükleri her sokak, her kaldırım, gittikleri her restaurant gerçek. Öyle ki restaurantları veya gittikleri yerleri betimlemek için her seferinde o mekanın internet sayfasına girip, veya mekan içinde resim çekilmiş insanların facebook profillerini bulup içini betimledim.) Baş karakter olan Lacender Goldberg'in babasının ruh sağlığı yerinde değildir ve kitabın ilk bölümünde, akşam yemeği için ettikleri duadan sora birden Tanrı Adramelech'e artık dualarının yetersiz olduğunu öne sürerek karısını vurur. Yani baş karakter Lacender Goldberg'in annesi, babası tarafından yemek masasında katledilir.

Kitabın psikolojik durumunu okuyuculara aşılamak için epey uğraştım, babası öyle bir karakter ki, kardeşleride dahil olmak üzere onun söylediği her bir kelimeden, her bir sözcükten deli gibi korkuyor, onun dayaklarını suçsuz yere veya ufak tefek hatalardan beri durmadan yiyorlar. Yani kısaca çocuğun evdeki hayatı bir cehennem.

İlk bölümün başında ise bir adam betimleniyor, pencerenin dışında, bankın üzerinde oturan yaşlı bir adam. Ve aslında herşey o gizemli adamla başlıyor. Ana kurgu, şu şekilde;

Nebraska, Omaha'da çok ama çok uzun yıllardan beri Şeytan'a hizmet eden bir tarikat var. (Satanizm gibi değil) şeytan gerçek ve dünya üzerinde yaşayanların en büyüğünden. Adı ise Diablo. Şeytanın kendine kurduğu tarikati, baş üyeleri, üyeleri ve tapınağı var. Tapınağın adı Bohamian tapınağı. Ve baş üyelerden biri Nathan Goldberg, yani ana karakterin babası. Ayrıca evi sokaktan izleyen, yaşlı adamda o baş üyelerden biri. Toplamda 4 baş üye, biri ana tapınak olmak üzere üç tapınak ve yüzlerce normal üyesi var bu tarikatin. Tarikata girdikten sonra bir daha çıkmak ise yasak.

Nathan Goldberg ise kendi amcasının kızı, yani kuzeni Roselie Goldberg ile yasak bir ilişki halindedir fakat aynı zamanda Rosalie, diğer baş üye (yani sokaktan evi gizlice izlemeyi sürdüren yaşlı adam)la da evlidir. Bu arada onun ismi Grevor Mollis.

Fakat 13 Kasım 1997'de, Rosalie Goldberg'in, Nathan Goldberg'ten gizlice hamile kaldığını (Grevor Mollis'le evli olmasına rağmen) Grevor öğrenir ve o gece karısını bir yemek çatalını yirmi yedi kez saplayarak öldürür. Ve bunu bir süre sonra öğrenen Nathan, tarikattan çıkar(Çünkü tarikata üye olan insanlar asla birbirini öldüremez ve tarikata girdikten sonra bir daha çıkmakta yasak. Nathan(Lacender'in babası) ise bunu göz ardı ederek çıkar. Sırf sevdiği kadının katilini öldürebilmek için. Fakat çıktığı an, tarikatın şeytanı olan Diablo, bunu öldürecektir. Nathan da gidip büyük bir şeytanla daha anlaşma yapar.

Anlaşma'yla birlikte şeytan artık Nathan'ı 7/24 koruyacaktır fakat bir şartı var. Anlaşmadan belirli bir "yıl" süre geçtikten sonra ailesindeki insanları teker teker kurban etmesi gerekmektedir. Bu yüzden Nathan, bir kadınla evlenir ve kendine çok çocuklu bir aile kurar. Aradan yıllar geçer ve kitabın ilk bölümünde, babasının annesini öldürmesinin nedenide artık kurban etme zamanının gelmiş olmasıdır. Kurban etmeye annesiyle başlar, daha sonra her ay bir çocuğunu öldürecektir. Fakat burada olay örgüsü başlıyor.

İlk bölümde camdan betimlenen yaşlı adam(Grevor Mollis)'in, gizlice evi izlemesinin sebebi ailedeki çocukları kurtarmak istemesidir ve bir şekilde iletişime geçmeye çalışır. (Adramelech'le anlaşma yapıldığı için Diablo'nun tarikatına üye hiçbir insan eve giremiyor. Yani ev korunuyor. Aynı şekilde Nathan Goldberg'te. Hiçbir silah yarası alamıyor, öldürülemiyor. Bunun önüne geçmek ve evdeki çocukları kurtarmak içinse Grevor, günümüz zamanında evi dışarından izlemeye başlıyor. Ana karakter olan Lacender Goldberg ile iletişime geçmeyi başardığı vakit ise onu gizlice yanına çağırıyor bir gece yarısı. Lacender gidiyor, ona bir ayin yapması gerektiğini, böylece Diablo'nun eve girip babasını öldürebileceğini söylüyor. Ve bunlar gizlice babası uyurken odasına giriyorlar. (Tabiki hemen şıp diye o gece değil ve bölümün buralarıda gizem ve merak konusunda okuyucuyu doyuruyor.) daha sonra ise bunlar ayini gerçekleştirebilmek için evde gerekli olan işlemleri yapıyorlar. Diablo içeri giriyor ve Nathan'ı öldürmek için harekete geçiyor. (tabiki doğa üstü bir olay ve olayın gerektirdiği durumların hepsi de mevcut.) ve o gün tamda diğer bir cinayetin ay bitimi. Yani ailesinden bir kurban vermezse, Adramelech hiçbir şekilde onu korumayacak. Ve Diablo tam onu öldürecekken odanın birinden ikiz çocuklarının biri çıkıyor. Henüz yedi yaşındalar ve odadan çıkan çocuğunun adı Thomas Goldberg. Ve bilin bakalım kendini korumak için napıyor? O anki son hayat çırpınışlarıyla çocuğunun yanına koşuyor ve Adramelech'in kendisini koruması için çocuğunu katlediyor. Biraz spoiler oldu fakat konuya tam hakim olman için anlatıyorum.

Bana göre yazılan bir kitapta, bir filmde büyük ve beklenmedik ölümler olmazsa, asla kaliteli olamaz. Bu yüzden kitapta kimsenin beklemediği ve ani ölümler gerçekleşiyor. Kurgu'yu daha fazla anlatmamı istersen anlatırım. Daha 1997'yle bir çok bağlantı var, Rosalie Goldberg'i öldüren çatalın kurguyla bağlantısı var. Yazılan her şeyin ve aslında önemsiz görünen küçük şeylerin bile kurguyla alakası var ve bölümler ilerledikçe, her şey açığa kavuşmaya başlıyor. Sonu ise çok daha farklı, çok daha şaşırtıcı bitecek. Ayrıca bak karakter olan çocuk, babası yüzünden doğduğu günden beri acı içinde büyütüldüğü ve cesareti üst üste kırıldığı için tutunacak bir dal arıyor kendine. Çünkü annesi bile iki yılını tımarhanede gerçirmiş,akıl sağlığı yerinde olmayan bir kadın. Yani Lacender Goldberg, ailesinden hiç sevgi görmüyor ve tutulduğu kızla aralarındaki ilişkinin de ne kadar önemli olduğunu anlatılıyor. Çünkü şefkatinin ve sevgisinin olduğu yerde kocaman bir boşluk var ve aşık olduğu kızın o boşluğu nasıl doldurduğu, ince ince betimlemelerle işlenmiş bir biçimde karşımıza çıkıyor. Dediğim gibi kurgu biraz karışık ve anlatmadığım bir sürü yer var fakat onları da sana bırakıyorum. Umarım beğenmişsindir. Bu arada Amerika'da geçiyor ve diyaloglarda "Of, ay, ulan, öff, yaa," gibisinden türkçe kalıpların geçemeyeceği farkında olunarak yazılmış. Bir nevi ingilizceden türkçeye çeviri olarak düşünebilirsin. Gerçekten çok uğraşıyorum tahmin edemeyeceğin kadar. Ve umarım emeğimin karşılığını alırım. :)

Ben wattpad indirip okumaya başladım, kitabı ve anlatımı o kadar güzel ki cidden yazar gibi yazıyo ama tek sorunu bağlaç olan de'yi ayırmıyo hdkwbdkwhdiwdh12. Sınıf olduğunuzda o kadar çok yazım yanlışı testi çözüyosunuz ki artık de da bağlaçlarını bitişik görünce ortalığı ateşe veresiniz geliyo.

Lütfen dikkatli olalım

Evet arkadaşlar sonuç olarak bu wattpad kitabını okumak isteyenler wattpadi indirip arama yerine Sokağın Sonu yazabilir ya da ben direk link vereyim tarayıcıdan da okuyabilirsiniz.

Bana kalırsa uygulama daha rahat neys alın ilk bi iki bölümü okuyun beğeneceğinizi düşünüyom bide oy falan verin de tanınsın sevap ulan sevap

Yorum atarsanız sefa karşim yorumunuzu  ve ne kadar çok yorum olursa o kadar çok diger insanların dikkatini çekeceğinden çocuk mutlu olur o yüzden yorum atabilirsiniz, ben bi ara baya yorum attığımdan beni yorumlarda görürseniz şaşırmayın hsjdndjd

Kitabın link: Sokağın Sonu

(Edit: 15. Bölümün sonunda oaoaoao dedim, okuduğum tek wattpad kitabı ve verdiğim tek wattpad kitabı önerisi bu ndrjdj ve evet sırf aramalara görünmesi artacak mı diye denemek için ota boka wattpad kitap önerileri yazıyom, aynı şuan yaptığım gibi xdd)

Ayrıca küçük bi hatırlatma yapayım sitenin hemen altındaki çan şekline tıklayarak (yeni yazılar yayımlandıkça) benden bildirim alabilirsiniz

Herkese iyi okumalarr

About İkram Yağdıran

Adım İkram, 18 yaşındayım ve Marmara Üniversitesi'nde Almanca Tercümanlık okuyorum. Hobi olarak da buraya bir şeyler karalıyorum.

4 yorum:

 1. Ya bi kere Wattpadde artık illallah gelen kız-çocuk (iyi kötü fark etmez) konusu olmadığı için bile güzel. Ayrıca yazarın öyle boş zaman aktivitesi diye görüp özen göstermemesinden de yorulmuştuk. Adam gittikleri sokaklar gerçek, restuarantları fotoğrafları araştıra araştıra betimledim diyo. Yani "lanet olası okulumda lanet olası kötü çocuğa aşık olup ondan hamile kaldım kitap oluyo" hikayelerine bu kadar vakit ayırıp da şu arkadaşın kitabını okumazsak bildiğin adama hakaret olur. Ortada ciddi bir emek ve çaba var. Kesinlikle göz atmaya değer. Ben wattpade gidiyom, kitabı okuycam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu sefaya atcam bakim ne dicek yazarim buraya da hdbbedjdn

   Sil
  2. [06/03 09:55] Ben: Cankişim mrb
   [06/03 12:31] Yaratık: Hobaaa
   [06/03 12:31] Yaratık: Kankitom yavrum
   [06/03 12:31] Yaratık: Bu nee
   [06/03 12:31] Yaratık: Allahh bu bana mı
   [06/03 12:44] Ben: Aynen senin yaziya yazmis
   [06/03 12:44] Ben: Bdkwbfjf
   [06/03 12:44] Yaratık: Kanka agalarageldik mi bu
   [06/03 12:46] Ben: Aynen
   [06/03 14:13] Yaratık: Kanka aşırı teşekkür et
   [06/03 14:13] Yaratık: Ve ilgilendiği içide teşekkür et
   [06/03 14:13] Yaratık: Baya teşekkür et
   [06/03 14:13] Yaratık: Füqüwmğcmdlrmf
   [06/03 14:13] Ben: Bdowbdiwbdkdbfckfn
   [06/03 14:14] Ben: Tamm

   Özetle baya tesekkur ediyo hcszjfs

   Sil
 2. 15. Bölümü okudum cildiriyorum

  [22/03 09:02] Ben: Git diger bölümü yaz hemen
  [22/03 13:00] Yaratık: Kankaaaaa
  [22/03 13:00] Yaratık: Okudun muuuuu
  [22/03 13:54] Ben: Okudum ve assssiri guzel bitti aq
  [22/03 13:54] Ben: Ama ölmesin adam
  [22/03 13:54] Ben: Kan istiyorum
  [22/03 13:54] Yaratık: Dur
  [22/03 13:55] Yaratık: O sahneyi
  [22/03 13:55] Yaratık: Dikkatli okudun mu
  [22/03 13:55] Yaratık: Öldürülme sırasını falan
  [22/03 13:55] Ben: Okudum
  [22/03 13:55] Yaratık: Mantık yürütebilirdin
  [22/03 13:55] Yaratık: Ve çok sağol kankam
  [22/03 13:56] Ben: Adam ölmez
  [22/03 13:56] Ben: Bogazi patladi ama olsun
  [22/03 13:56] Yaratık: Aynen öylee 😉😉😉😉
  [22/03 13:56] Yaratık: Aşwüxlsğslsğdlsğsldğels
  [22/03 14:20] Yaratık: Kanka sonlara doğrı o kadar sarpa sarcakki
  [22/03 14:20] Yaratık: Şaşkınlıktan
  [22/03 14:20] Yaratık: Götümle ağzın yer değiştircek
  [22/03 14:32] Ben: İnş hdnwbdskbddknd
  [22/03 15:06] Yaratık: Sen meraklandım mı kanka
  [22/03 15:06] Yaratık: Ve
  [22/03 15:06] Yaratık: Sıkıldığın yerler oldu mu
  [22/03 15:06] Yaratık: sence emek vermiş miyim
  [22/03 15:06] Yaratık: Yerler
  [22/03 15:06] Yaratık: Bilmem ne
  [22/03 15:06] Yaratık: Falan
  [22/03 15:06] Yaratık: Yolculuk molculul
  [22/03 15:06] Yaratık: O çamur ayak izi faln
  [22/03 15:07] Ben: Kanka ben begendim sahsen ama bazi yerlerde amator yazi oldugu belli oluyo
  [22/03 15:07] Ben: Ama olsun o kadar aq
  [22/03 15:07] Ben: Sonlari falan cok guzel bitiriyosun
  [22/03 15:07] Ben: Yazim yanlisi yapmasan cok guzel yazar olursun karşim
  [22/03 15:07] Ben: Ders bostu seytan arastirmasi yaptim djwndksbwodbd
  [22/03 15:08] Yaratık: Kanka bi kaçtane var dimi
  [22/03 15:17] Ben: Kank ilerde kitabin cikarsa millete hava atarim amq bunu ben dedim diye baykus koy hikayede olayin icine katmasan da olur ndkedbjdenidfn baykuş gecsin istiyom
  [22/03 15:18] Ben: Hikayedeki parcam baykuş
  [22/03 15:18] Yaratık: Şqğslsğslwğ kanka
  [22/03 15:18] Yaratık: Zaten kitabım çıkarsa
  [22/03 15:18] Yaratık: Teşekkürler kısmında
  [22/03 15:18] Yaratık: Bana yardım eden herkesim ismini yazcam
  [22/03 15:18] Yaratık: Orda seni de yazarım
  [22/03 15:18] Yaratık: İkram Yağdıran
  [22/03 15:18] Ben: İlk beni yaz neisbdowwbdoenwodheoend
  [22/03 15:21] Yaratık: Bu bölüm 14500 kelime ya
  [22/03 15:21] Ben: Aynen amqqq111
  [22/03 15:21] Ben: Onu gorunce dedim yuhhh
  [22/03 15:22] Ben: Ben siteye en cok 2900 yazabildim galiba
  [22/03 15:22] Ben: Öldüm amq onu yapana kadar
  [22/03 15:22] Yaratık: Ve full google maps kullandım sürekli araştırma yaptım falan o kadar uzun sürdü ki aq fena uğraştım ama sonunun nasıl bitçeğini biliyodum ve sadece o sonu yazabilmek için durmadım
  [22/03 15:22] Yaratık: Kanka dimi
  [22/03 15:22] Yaratık: Bide benim halimi düsün şsüdödidşfşü
  ---------

  AGA OKUYUN OKUTTURUN YİLDİZLAYİN YORUM ATİN HER YAZİSİNA FALAN DA OKUNSUN KİTAP HDNEBDKDDKF

  YanıtlaSil

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır


İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *